Egy kis történeti áttekintéssel kezdjük. Az, hogy asztalos, az szinte mindenki számára egy teljesen egyértelmű mesterség, szakma elnevezése. Azt valószínűleg mindenki tudja a szó hallatán, hogy mit csinál egy asztalos. Azzal valószínűleg már kevesebben vannak tisztában, hogy honnan is ered ez a nagyszerű mesterség.
Nos, a mesterség eredete a kora középkorra vezethető vissza. Ez volt az az időszak, amikor az ács szakmából specializálódott ággá vált. Ugyanis azt ezt megelőző időkben valóban az ácsok készítették például az ókori kultúrákból több ezer éve fenn maradt zsámolyokat, heverőket, kereveteket, szekrényeket stb. De még az ruhásládákat, terménytároló ládákat, létrákat is az ácsok faragták. Ezeket még különféle faszögekkel, fakötésekkel, csapolásokkal illesztették össze, ragasztót még ekkor nem használtak.
Az előbb említett munkák lettek aztán az asztalos mesterek privilégiumai. Amikor a mesterségünk külön ággá vált, elkezdődött az első túró vagy enyv alapú ragasztók használata.
Megjelentek az eső körben igencsak egyszerűnek nevezhető speciális eszközök, mint a bronz, később a vas élű véső eszközök, majd megjelentek a kezdetleges gyalualakok is.
A még ma is ismert, de már egyre ritkábban használt kéziszerszámok is ezek tovább fejlesztett változatai. Ezek a gyalu, a véső, a kalapács, a fűrész.

Az asztalos, mint a fa legjobb ismerője és barátja

Nos a rövid kis történeti kitérő után beszéljünk a napjaink asztalos mesterségéről. Az mindenki számára ismert, hogy az asztalos famegmunkálással foglalkozik, fából készít különböző berendezési tárgyakat. És igen. Mindenki, aki ezt a foglalkozást választja, szereti a fát. Mondhatjuk, hogy a fa a legjobb barátja.
Az előző bekezdésben említett eszközökhöz képest a technika, a technológia elképesztő módon változott ezen a területen is. Munkánk ma már jórészt gépesített, és a korábbi generációk által használt szerszámokat a mai mesterek a műhelyeinek a falán jórészt dekorációs darabként lehet megtekinteni. De mi büszkén mutatjuk be mindenkinek ezeket az eszközöket.

Ez egy sokrétű szakma

Valóban, az asztalos szakma sokrétű. Van sz épületasztalos és van a bútorasztalos. Az épületasztalos munkája áll a legközelebb az ács szakmához, amiből ugye a bölcső volt. Az ácsok napjainkban a tetőket és a teraszokat készítik. Az épületasztalosok azok, akik a külső nyílászárókat az ablakokat, a bejárati ajtókat, a teraszajtókat készítik. A bútorasztalos készít mindent, ami egy épületen belül található. Ezek a beépített bútorok, a lépcsők, a gardrób, konyha és még sorolhatnánk.
Tehát a bútorasztalos az, aki kifejezetten a bútorok készítésére specializálódott.

Ez a mesterség számunkra hivatás

Enélkül nem is lehet tökéletes munkát végezni. Mi pedig arra törekszünk, hogy az általunk elkészített munkák elnyerjék a megrendelőink tetszését, és mind használhatóságában, mind esztétikumában a lehető legjobbat nyújtsuk.
Ehhez természetesen ismernünk kell az alapanyag minden tulajdonságát, ki kell választanunk a munkadarabhoz megfelelő alapanyagot. Azt feldolgozzuk, ezután ellenőriznünk kell az elkészült munka minőségét.
Ahhoz, hogy mindenben a tökéleteset tudjuk nyújtani, a hagyományos famegmunkáló eszközöktől kezdve, a modern technológiáig mindenféle szerszámot, eszközt tökéletesen ismerünk.

Amennyiben bármilyen famunkát szeretne, úgy forduljon hozzánk bizalommal, megvalósítjuk álmait!